Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Tor wyścigowy Wschodzący Białystok – czy warto go odwiedzić?

Tor wyścigowy Wschodzący Białystok – czy warto go odwiedzić?

Jeszcze do niedawna tory wyścigowe należały w Polsce do rzadkości. Obiekty te były zbyt drogie a zainteresowanie zbyt małe. Od czasu, gdy jeden z naszych rodaków brał udział w wyścigach Formuły 1, zainteresowanie sportami motorowymi, a tym samym również i torami, znacznie wzrosło. Efektem tego było powstanie licznych, zupełnie nowych torów. Szczególnie dużej uwadze warto poddać tor wyścigowy Wschodzący Białystok. Co warto o nim wiedzieć?

Podstawowe informacje o torze wschodzący Białystok

Tor Wschodzący Białystok to nowo powstały obiekt tego typu w Polsce. Oczywiście znajduje się na Podlasiu, a co ciekawe jest efektem głosowania mieszkańców w budżecie obywatelskim.

Co przyciąga motomaniaków na ten obiekt? Przede wszystkim ciekawa charakterystyka toru. Jest to obiekt w pełni asfaltowy o długości około 1.05 km i szerokości 10 m. Co więcej, tor jest położony w bardzo malowniczej okolicy, więc wizyta na nim to możliwość nie tylko szybkiej i sportowej jazdy, lecz również relaks w postaci podziwiania pięknych widoków.

Jak może przebiegać jazda autem na torze wschodzący Białystok? Zrealizować ją można na dwa sposoby. Najbardziej klasycznym jest po prostu przyjechanie na tor własnym autem i po uiszczeniu niewielkiej opłaty, wjechanie na pętle i pokonywanie kolejnych okrążeń. Co bardzo ważne, żeby móc z takiej możliwości skorzystać, wcale nie trzeba być posiadaczem sportowego i bardzo drogiego samochodu. Równie dobrze na tor można przyjechać zwykłym rodzinnym kombi lub vanem.

Drugim sposobem na to, aby pojeździć na torze Wschodzący Białystok, jest skorzystanie z istniejącej na terenie obiektu wypożyczalni sportowych samochodów. Jest to niezwykle atrakcyjna możliwość, ponieważ w wypożyczalni dostępne są naprawdę bardzo szybkie, sportowe samochody, których samo spotkanie na drodze wywołuje duży uśmiech. Mowa tu jest o klasycznych autach pokroju Ferrari czy też Lamborghini, lecz również znacznie bardziej egzotycznych, takich jak Caterham.

Czy warto się wybrać na ten tor?

Jak zatem widać atrakcje, które oferuje tor Wchodzący Białystok, słusznie czynią go jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Podlasiu, jak i również w całej Polsce. Z jakiego jednak powodu koniecznie trzeba na taki tor przyjechać? Jak przekonać kogoś, kto może mieć wątpliwości o zasadności przyjechania na taki obiekt?

Jeżdżenie po torze, bez znacznie czy swoim, czy też wypożyczonym autem, to rewelacyjna zabawa. Każdy kierowca marzy o tym, aby pojeździć nieco szybciej samochodem. Oczywiście ograniczają nas przepisy ruchu drogowego wynikające z bezpieczeństwa. Na torze wygląda to jednak nieco inaczej. Oczywiście wszyscy nadal dbają o bezpieczeństwo, lecz na torze nie ma klasycznego ruchu drogowego, czyli chociażby pieszych. Powoduje to, że można tam jeździć bardzo szybko i dynamicznie.

Co równie istotne, tory wyścigowe to także miejsce edukacyjne. Szybka jazda powoduje, że kierowcy zbierają ogromną ilość doświadczenia za kółkiem, którego nie da się zdobyć w innych warunkach. Sprawia to, że stają się oni zdecydowanie lepsi za kierownicą, czyli bezpieczniejsi.