Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Cena wynajmu samochodu na weekend

Cena wynajmu samochodu na weekend

Jak zaplanować weekendową podróż do Krakowa? Aby poruszać się po mieście i jego okolicach komfortowo i bezpiecznie można wynająć samochód. Ile kosztuje wynajem auta w Krakowie na 2 dni?

Ile wynosi koszt wynajmu auta w Krakowie?

W kwestii jak cena wynajmu samochodu Kraków (więcej) jest miastem, w którym trzeba liczyć się z nieco wyższymi cenami niż w przypadku mniejszych miast. Nie oznacza to jednak, że koszty są bardzo wysokie.

W większości wypożyczalni samochodowych w Krakowie cena wynajmu samochodu na jeden dzień to około 100 zł, natomiast wtedy, gdy dokładnie przejrzy się oferty, można również znaleźć samochody wynajmowane poniżej 100 zł, w cenie około 80-90 zł dziennie.

W związku z tym cena wynajmu samochodu w Krakowie na weekend to zwykle około 200 zł, przy czym dużo zależy od wybranego modelu.

Jak wynająć samochód w Krakowie w niskiej cenie?

Najtaniej można wynająć samochody zaliczane do niższych segmentów – auta miejskie, kompaktowe. To właśnie w tym przypadku koszty najmu są najniższe.

Średnio około 120-150 zł na dzień należy zapłacić za pojazdy klasy średniej. Najwięcej, ponieważ nawet powyżej 200 zł dziennie, trzeba zapłacić za wypożyczenie aut klasy premium, w tym limuzyn, samochodów sportowych oraz SUV.

Jak wypożyczyć samochód w Krakowie na weekend?

Wypożyczenie samochodu nie jest skomplikowaną procedurą, dlatego nawet wtedy, gdy nie wynajmowało się auta nigdy wcześniej, jest ona bardzo prosta, szybka i wygodna.

  1. Wybierz wypożyczalnię samochodów
    Warto zapoznać się z ofertami różnych wypożyczalni samochodowych, aby wybrać dla siebie tę najkorzystniejszą pod kątem kosztów oraz dostępnej floty.
  2. Wykonaj rezerwację
    Wcześniejsza rezerwacja wybranego samochodu to pewność, że będzie on dostępny po dotarciu na miejsce. Można wykonać także rezerwację z podstawieniem auta i odebraniem go spod wskazanego adresu, na przykład dworca.
  3. Odbierz auto
    Ostatni krok to odbiór samochodu na miejscu. Warto pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić jego stan i zapisać wszelkie uwagi dotyczące usterek w protokole!