Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

5 sposobów na szybszą spedycję krajową

5 sposobów na szybszą spedycję krajową

Dzięki zakupom online, konsumenci mają więcej opcji niż kiedykolwiek, aby dostać w swoje ręce produkty, które chcą. A ponieważ handel elektroniczny rozwija się w ekspresowym tempie, nigdy nie było lepszego momentu, aby sprzedać swoją markę i zaoferować klientom najprostszy sposób na zakup tego, czego potrzebują. Ponieważ konsumenci wydają obecnie więcej pieniędzy na zakupy cyfrowe niż na zakupy w sklepie, sprzedawcy, którzy realizują wysyłki krajowe, również dostrzegają korzyści. Handlowcy, którzy realizują wysyłki krajowe, mogą zmniejszyć wydatki, korzystając z mniejszej liczby adresów wysyłkowych, zamiast pobierać opłaty za każdy adres z osobna lub łączyć zamówienia razem. Szerszy zasięg jednego lub dwóch przewoźników może również przyspieszyć czas wysyłki i obniżyć koszty. Przeczytaj 5 wskazówek, jak możesz przyspieszyć wysyłkę krajową i uczynić ją bardziej opłacalną zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów.

Przeprowadź podstawową walidację pakietu

Jeśli korzystasz z usług różnych przewoźników przy wysyłce krajowej, możesz być narażony na zwiększone koszty związane z przestrzeganiem przepisów i opłatami dla agentów celnych. Zanim Twoje produkty trafią na pokład samolotu i do rąk klientów, musisz sprawić, by każda przesyłka była zgodna z międzynarodowymi przepisami.

Aby zminimalizować te koszty, można przeprowadzić podstawową walidację paczki. Przewoźnik, z którego usług korzystasz, aby wysłać swój produkt, będzie miał wymagania dotyczące opakowania, które możesz spełnić w minimalnym stopniu. Największym kosztem wysyłki produktów na skalę międzynarodową jest zgodność z przepisami. Przeprowadzenie podstawowej walidacji pomoże Ci uniknąć kosztownych błędów i kar.

Uwzględnij koszt wysyłki z góry

Innym sposobem na przyspieszenie wysyłki krajowej jest zastosowanie metody wysyłki z kosztem z góry. Wysyłka towaru w kraju, zwłaszcza do gęsto zaludnionego obszaru, może być kosztowna. Jeśli wysyłasz na skalę międzynarodową, czasami możesz uzyskać lepszą stawkę płacąc za fracht. Ale w większości przypadków, wysyłka krajowa jest droższa niż wysyłka międzynarodowa.

Jeśli używasz metody wysyłki, która wymaga dopłaty, możesz uwzględnić ten koszt z góry w swoich kosztach. Pomoże Ci to pozostać na dobrej drodze i zaplanować koszty wysyłki krajowej, niezależnie od tego, jak szybko to nastąpi.

Wysyłka z Twojego centrum realizacji

Jeśli korzystasz z usług przewoźnika, takiego jak FedEx lub UPS, możesz wysyłać ze swojego centrum realizacji. Skróci to czas potrzebny na dostarczenie produktu z Twojego magazynu do przewoźnika i od przewoźnika do Twojego klienta.

Czas potrzebny na przesłanie produktu z Twojego magazynu do magazynu przewoźnika lub z magazynu przewoźnika do magazynu Twojego klienta nazywany jest czasem tranzytu. Jeśli wysyłasz towar z centrum dystrybucyjnego, szybciej dotrzesz do siedziby przewoźnika. Może to skrócić czas tranzytu o kilka dni i zmniejszyć koszty wysyłki krajowej.

Wykorzystaj wysyłkę w dół i niech twój dostawca zrobi to za ciebie

Innym sposobem na skrócenie czasu wysyłki swoich produktów jest korzystanie z drop shipping. Oznacza to, że nie jesteś w rzeczywistości obsługi przesyłki. Jesteś po prostu działając jako connects-the-spaces.

Drop shipping to powszechny sposób, w jaki firmy mają marki i produkty na rynkach i sklepach internetowych, takich jak eBay, Amazon i Etsy, bez zaangażowania ze strony sprzedawcy. Drop shipperzy łączą sprzedawców z producentami i dystrybutorami, którzy następnie wysyłają produkty bezpośrednio ze źródła.

Drop shipperzy, podobnie jak spedytorzy, mogą pomóc Ci znaleźć producentów i dystrybutorów, którzy są lokalni dla Twojego rynku drop-shippingu. Ich połączenia przyspieszają ten proces. Możesz również znaleźć drop shipperów na rynkach, takich jak sieć handlowa Alibaba, którzy pobierają opłatę za łączenie Cię z dostawcami.

Korzystaj z wysyłki tego samego dnia lub następnego dnia

Korzystanie z wysyłki tego samego dnia lub następnego dnia może skrócić czas potrzebny na dostarczenie towarów. Jest to szczególnie pomocne, jeśli obsługujesz przesyłkę. Jeśli przesyłka opóźni się w drodze, będziesz mógł szybko wprowadzić poprawki do czasu dostawy.

Istnieją dodatkowe koszty związane z wysyłką tego samego dnia lub następnego dnia, które są zwykle pobierane przez przewoźnika. Nie jest to usługa bezpłatna. Będziesz musiał zapłacić przewoźnikowi dodatkową opłatę.

Jeśli Twój produkt jest na tyle mały, że można go wysłać za pośrednictwem przewoźnika tego samego dnia lub następnego dnia, możesz skorzystać z tej opcji. W przeciwnym razie, trzeba będzie użyć standardowego przewoźnika.

Spedycja krajowa – co jeszcze warto wiedzieć?

Spedycja krajowa może być kosztownym procesem. Istnieje wiele sposobów na przyspieszenie wysyłki krajowej i uczynienie jej bardziej opłacalną zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów. Upewnij się, że przeprowadzasz podstawową walidację paczek, uwzględniasz koszt wysyłki z góry, wysyłasz z centrum realizacji, korzystasz z usługi drop shipping i zlecasz to swojemu dostawcy. Pomoże Ci to w pełni wykorzystać każdą przesyłkę i zwiększyć efektywność.

Jeśli chcesz przyspieszyć wysyłkę, możesz skorzystać z powyższych opcji. Jednak inteligentnym posunięciem jest śledzenie przesyłek i analizowanie, które opcje działają najlepiej dla Ciebie. Jeśli stwierdzisz, że czas wysyłki trwa zbyt długo, to możesz spróbować go przyspieszyć.