Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Agencja celna – jakie usługi świadczy?

Agencja celna – jakie usługi świadczy?

Międzynarodowy przewóz towarów potrzebuje nie jedynie organizacji środka przewozu oraz założenia najlepszej, najkrótszej drogi przejazdu. Największym wyzwaniem dla spedytorów okazuje się spełnienie wszelkich procedur celnych – wyjątkowo niebezpiecznych podczas tranzytu oraz dostaw do czy z krajów spoza Unii Europejskiej. O jakich procedurach celnych należy pamiętać? Na czym naprawdę polega obsługa celna? Dzięki Unii Celnej drogowy przewóz towarów pomiędzy krajami członkowskimi jest niezwykle prosty. Granice po prostu nie funkcjonują oraz zakazane jest otrzymywanie należności celnych, kiedy wykonywane są usługi przy eksporcie i imporcie.

Czym jest odprawa celna?

obsługa celnaOdprawą celną określa się wykonanie wszelkich czynności założonych w przepisach celnych, połączonych z przyjęciem towarów i bagażu poprzez granicę celną konkretnego kraju. Odprawy odbywają się w określonych poprzez jednostki organizacyjne urzędu celnego miejscach, natomiast również kolejowe środki transportu kursujące na drogach międzynarodowych. Kontrola celna polega na wykonaniu czynności sprawdzających w stosunku do produktów poprzez urzędy celne.

Odprawa celna – o czym należy pamiętać?

Podczas odprawy celnej ważne jest posiadanie wszelkich koniecznych dokumentów połączonych z transportem towarów. Braki w dokumentacji mogą powodować zatrzymaniem samochodu oraz niemożliwością kontynuacji przewozu. Co istotne, w trakcie odprawy pobierane jest cło oraz podatek. Ich wielkość jest uzależniona od przepisów działających w poszczególnym państwie. Ważne wartości w taryfie celnej są dostępne w Informacyjnym Systemie Zintegrowanej Taryfy Celnej. Za te procedury odpowiedzialny jest aeo.

Istnieje możliwość wynajęcia profesjonalnej usługi przy eksporcie i imporcie w takich firmach jak LOGIT, które zajmą się wszystkimi problemami za nas.