Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Wymiana opon przed zimą

Wymiana opon przed zimą

Wizyta u wulkanizatora to konieczność, którą musimy odbyć nawet kilka razy w roku. Polska jest bowiem położona w takiej strefie klimatycznej, w której jesteśmy narażeni na częstą zmianę pogody i co za tym idzie opon. Wymiana opon z letnich na zimowe odbywa się najczęściej późną jesienią, lub w zależności od tego kiedy spadnie śnieg nawet pod koniec danego roku. Czujni kierowcy starają się na bieżąco śledzić pogodę by być przygotowanym na szybką zmianę opon i na wyprzedzenie innych kierowców.

Duże kolejki

Chodzi oczywiście o to, że kierowcy mają tendencję do opóźniania zmiany ogumienia i bardzo często kiedy spadnie pierwszy śnieg bądź przydarzy się przymrozek, to prawie każdy kierowca udaje się w pośpiechu do mechanika i wulkanizatora. Tworzą się wtedy ogromne kolejki i na wymianę opon trzeba czekać nawet kilka dni. Wszystko zależy również od tego ilu mechaników znajduje się w naszej okolicy i czy posiadamy jakieś znajomości, dzięki którym uda nam się wymienić opony nieco szybciej.

Opony Dębica Frigo hp2

dębica frigo hp2

Jednymi z najbardziej znanych opon, które często lądują w zimie na kołach samochodów u wielu kierowców są opony Dębica frigo hp2, które już od kilku lat są jednym z najpopularniejszych modeli tego producenta. Model Frigo jest z roku na rok coraz bardziej udoskonalany i dostosowywany do próśb wielu kierowców. Poprawiana jest bardzo często przepustowość bieżnika, tak by rowki były w stanie łapać przyczepność w jeszcze większym stopniu i dawać podczas jazdy poczucie dużego bezpieczeństwa.