Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Typy transportu drogowego

Typy transportu drogowego

Usługa transportu drogowego polega na przewożeniu towarów i ładunków drogowymi środkami transportu. Spedycje, firmy logistyczne i firmy transportowe, zajmujące się transportem drogowym mają w swojej ofercie przewóz towarów różnego rodzaju pojazdami, poruszającymi się po drodze.

Pojazdy transportu drogowego

transport drogowy

Po drogach, zarówno krajowych jak i zagranicznych, przewozi się różnego rodzaju ładunki. Do ich przewożenia potrzebne są różnego rodzaju pojazdy. Z tego też powodu każdy transport drogowy to: pojazdy dostawcze małe i duże, pojazdy z plandekami i twardymi zabudowami, pojazdy ciężarowe z naczepami. Na tej stronie dowiesz się wszystkiego.
Czasami transportem drogowym przewożone są towaru specjalistyczne i o niestandardowych gabarytach. W takich przypadkach organizacja transportu drogowego wymaga by wykorzystano specjalistyczne pojazdy.
Do kategorii specjalistycznych pojazdów transportu drogowego zaliczane są chłodnie, cysterny, samochody niskopodłogowe, lawety.

Jakie są typy transportu drogowego?

Organizacja transportu drogowego, w każdym przypadku, jest bardzo ogromnym zadaniem logistycznym. Czasami usługa transportowa obejmuje również załadunek i rozładunek przewożonych towarów, opiekę nad całym transportem oraz pełną organizację danego transportu. Ze względu na przewożone towary mamy różne typy transportu drogowego. Wyróżnić więc można:
transport drogowy dedykowany, drobnicowy oraz transport drogowy towarów w doładowaniu.