Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Rodzaje spodni motocyklowych

Decydując się na zakup spodni do jazdy na motocyklu powinniśmy wziąć pod uwagę, do jakiego celu będziemy ich używać. W zależności od przeznaczenia możemy rozróżnić kilka rodzajów spodni motocyklowych.

Spodnie skórzane

Są trwałe i wytrzymałe, ale są dodatkowo wzmocnione, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ciała w czasie wypadku. Niestety, nie oferują dobrej wentylacji ciała, ani nie odprowadzają wilgoci. Z tego powodu może dojść do przegrzania ciała. Są najczęściej kojarzone z jazdą na jednośladzie.

Spodnie tekstylne

Zapewniają dobrą ochronę dzięki wbudowanym panelom ochronnym. Do wielu modeli można dołączyć wypinaną podpinkę (membranę), która gwarantuje ochronę przed wiatrem i wodą, a co za tym idzie pomaga utrzymać stałą temperaturę ciała, co podnosi komfort jazdy. To najpopularniejsze spodnie motocyklowe, bo mają atrakcyjną cenę w stosunku do funkcji jakie pełnią.

spodnie motocyklowe

Spodnie jeansowe

To szczególny rodzaj spodni motocyklowych, które wyglądają jak zwykłe jeansy. Są jednak bardziej wytrzymałe i lepiej odprowadzają wilgoć od ciała niż klasyczne spodnie. Są dobre dla motocyklistów, którzy nie chcą obnosić się z charakterystycznym strojem do jazdy. Można połączyć je z kurtką za pomocą specjalnego pasa, tak by chronić okolicę nerek.

Spodnie offroadowe

To spodnie do zadań specjalnych. Idealne dla osób, które jeżdżą wyczynowo lub w trudnych warunkach. Mają ekstra wzmocnienia, które chronią użytkownika w czasie ewentualnego upadku. Są też bardziej elastyczne i lepiej dopasowane do ciała niż pozostałe rodzaje spodni, ponieważ muszą umożliwić pełną swobodę ruchów.