Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Elektryczny, hydrauliczny czy ręczny podnośnik motocyklowy?

Elektryczny, hydrauliczny czy ręczny podnośnik motocyklowy?

Wybranie porządnego podnośnika motocyklowego jest bardzo dużym wyzwaniem, dlatego też warto poznać zalety i wady poszczególnych modeli, dzięki czemu będzie łatwiej dokonać udanego zakupu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, który motocyklowy podnośnik jest warty zakupu i na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru.

Ręczny podnośnik motocyklowy

podnośnik motocyklowyNajtańszym rozwiązaniem jest oczywiście ręczny podnośnik motocyklowy, który spełni swoje zadania w domowym warsztacie. Osoby, które prowadzą serwis motocykli powinny jednak zainwestować w hydrauliczne albo elektryczne podnośniki, które znacząco usprawnią codzienną pracę. Dużą wadą podnośników ręcznych jest to, że unoszenie motocykla wiąże się z powstawaniem siły, która skierowana jest w różne strony. W ten sposób znacząco zmniejsza się stabilność motocykla.

Elektryczny motocyklowy podnośnik

Elektryczne podnośniki motocyklowe są najbardziej stabilne, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. W trakcie podnoszenia motocykla nie powstają żądne dodatkowe siły, które mają negatywny wpływ na stabilizację. Osoby, które potrzebują stabilnego układu powinny postawić właśnie na elektryczne podnośniki.

Hydrauliczne podnośniki motocyklowe

Hydrauliczne podnośniki są o wiele lepszym rozwiązaniem niż ręczne modele, ale pod względem stabilności motocykla nie mogą równać się z podnośnikami elektrycznymi. Hydrauliczne podnośniki wykorzystuje się przede wszystkim w warsztatach samochodowych.