Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Prawidłowe czyszczenie lakieru

W opinii wielu kierowców lakier pełni funkcje jedynie dekoracyjną. Ma się ładnie błyszczeć i prezentować, aby zwiększać wizualną wartość każdego samochodu. Jest to duży błąd ponieważ lakier przede wszystkim pełni bardzo ważną funkcję ochronną i aby mógł to zadanie spełniać, konieczne jest coś więcej niż zwykłe mycie samochodu.

Zagrożenia dla lakieru

Lakier samochodu poddany jest nieustającemu atakowi sił zewnętrznych dążących od jego destrukcji. Wśród takich niebezpiecznych dla niego czynników wyróżnić można chociażby światło słoneczne, zmienne temperatury, wilgoć czy też opady deszczu i śniegu powodujące wnikanie w lakier brudu i pyłu.
Aby lakier w pełni przede wszystkim wyczyścić z tego zabrudzenia, a także zabezpieczyć go przed późniejszym negatywnym działaniem tychże sił, konieczne jest poznanie i stosowanie technik auto detailingu jak tu.

Na czym polega auto detailing?

Auto detailing jest filozofią czyszczenia auta, która polega na gruntownym i bardzo skrupulatnym poddawania go procesowi pielęgnacji.
Zaczyna się to od mycia powierzchni lakierniczej, przy pomocy bardzo delikatnych i łagodnych technik mycia. Gdy lakier będzie już oczyszczony z tej najluźniejszej warstwy brudu, należy przejść do zastosowania specjalnej glinki. Wyciąga ona wszystkie głębiej znajdujące się zanieczyszczenia, których nie da się wydobyć przy pomocy nawet najlepszego szamponu. Tak oczyszczony lakier można następnie poddać oględzinom, a widoczne ubytki należy uzupełnić.

Tak umyty i poprawiony lakier należy następnie zabezpieczyć. Stosuje się w tym celu specjalne pasty, które przy pomocy bardzo wyspecjalizowanych polerek nakłada się wieloetapowo na powierzchnie lakieru.

Efektem takich działań jest lakier w pełni oczyszczony ale też bardzo gruntownie zabezpieczony przed działaniem sił mogących go ponownie zniszczyć. Od strony wizualnej również widać ogromną poprawę. Lakier jest nie tylko czystszy wizualnie, ale również dzięki wyciągnięciu z niego wszystkich zanieczyszczeń staje się ona znacznie barwniejszy i błyszczący.