Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Dlaczego należy stosować kominiarki motocyklowe.

Jazda na motocyklu to świetna zabawa. Nieważne, czy dojeżdżamy na motocyklu do pracy czy jeździmy na wycieczki dla przyjemności, radość płynąca z jazdy na motocyklu jest zawsze taka sama. Poczucie wolności i szybkości, jakie towarzyszy nam podczas jazdy na motocyklu trudno porównać do czegokolwiek innego. Ważne jednak aby jazda na motocyklu była nie tylko przyjemna, ale również i bezpieczna dla naszego zdrowia.

kominiarka motocyklowa

Dlaczego warto jeździć w kominiarce motocyklowej?

Kominiarka motocyklowa gwarantuje nam nie tylko osłonę skóry przed zimnym wiatrem, ale również i chroni naszą twarz przed bezpośrednim kontaktem z pyłem drogowym. Dodatkowo jeżąc w kominiarce gwarantujemy sobie długotrwałe poczucie czystości i higieny naszego kasku, gdyż pot z naszej głowy absorbowany jest przez kominiarkę, a nie przez nasz kask. Kominiarki motocyklowe występują w różnych grubościach i są przeznaczone na różne pory roku. Grubsze na zimniejsze dni i analogicznie cienkie na lato.

Kominiarki motocyklowe wykonane z różnych materiałów

Kominiarka motocyklowa powinna być bezszwowa, aby ograniczyć ucisk na naszą czaszkę i co za tym idzie podnieść komfort jazdy. Należy też zwrócić uwagę czy jest to oddychająca kominiarka, czy raczej jest to wind stoper przeznaczony do otwartych kasków i orzeszków. Również istnieją specjalne kominiarki wykonane z materiału o właściwościach chłodzących. Stosując takie kominiarki w chłodniejsze dni, temperatura odczuwana pod naszym kaskiem jest zauważalnie niższa o kilka stopni.