Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Parowanie wizjera w kasku

Parowanie wizjera w kasku

Parowanie wizjera w kasku to zjawisko, które często jest przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze, dlatego warto zadbać o zniwelowanie go w jak najwyższym stopniu. Para wodna osadza się na szybce najczęściej w zimne i mokre dni, kiedy to woda nie paruje zbyt szybko, podobnie jak przy ciepłej pogodzie. Warto dowiedzieć się, co zrobić, aby uniknąć pary wodnej na szybce. 

Pomysły na zniwelowanie pary wodnej na szybce kasku motocyklowego

Dobrym pomysłem jest zastosowanie odpowiedniego preparatu. Na rynku można dostać specjalny spray, dzięki któremu para wodna nie osadza się na szybie. Tego rodzaju produkt jest stworzony specjalnie z myślą o goglach oraz o okularach pływackich, dlatego też są one odporne na działanie wody i zapewniają niezawodność. Jeżeli jednak nie mamy obecnie do dyspozycji podobnego produktu można doraźnie zastosować także:

– płyn do mycia naczyń,

– mydło w płynie, 

– szampon do włosów.

Użycie podobnego produktu pozwoli na zniwelowanie problemu, jakim jest pojawianie się pary wodnej na szybie na jakiś czas.

Odpowiednia konstrukcja kasku

Jeżeli zasób finansowy nam na to pozwala, to warto zainwestować w odpowiedni kask z pinami, czyli elementami, które pozwalają na wpięcie pinlocka. Jest to dodatkowa, wewnętrzna szybka, która uniemożliwia osadzanie się pary wodnej. Czasami, aby zniwelować parę wodną wystarczy także otworzyć wloty powietrza lub przetrzeć szybkę kawałkiem materiału. Jest to niezwykle istotne, ponieważ ograniczona widoczność może stworzyć zagrożenie.