Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Aplikacja podkładu epoksydowego. Przygotowanie do użycia

Aplikacja podkładu epoksydowego. Przygotowanie do użycia

Podkład samochodowy wpływa na wygląd i jakość, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na jego aplikację. Podkład epoksydowy stosuje się w przypadkach, gdy część nie może być poddana żadnym obciążeniom mechanicznym. Przed rozpoczęciem pracy mistrz musi nosić specjalny sprzęt ochronny: maskę z filtrem, okulary i rękawiczki. Samochodowy podkład epoksydowy spray w kolorze szarym, nakładany jest w jednej warstwie.

Jednoskładnikowy podkład sprzedawany jest w postaci gotowej, a dwuskładnikowy podkład wymaga rozcieńczenia. Rozcieńczenie może być zarówno objętościowe, jak i wagowe.

Aby nałożyć samochodowy podkład epoksydowy, przygotuj następujące narzędzia:

  • pistolet natryskowy do równomiernego nakładania kompozycji;
  • ściernica zapewniająca szybkie rezultaty;
  • alkohol do odtłuszczania;
  • papier ścierny do czyszczenia wad.

Przed nałożeniem podkładu epoksydowego https://www.dlalakierni.pl/podklady-lakiernicze należy przygotować powierzchnię samochodu. Jeśli potrzebujesz zagruntować całe auto, musisz przykleić reflektory, szyby, metalowe osłony chłodnicy i inne elementy taśmą lub specjalnym materiałem.

Aplikacja podkładu na mokro

Istotą malowania samochodu „mokre na mokre” jest to, że kolejne warstwy nie wymagają suszenia poprzednich. Jego użycie pozwala mistrzowi przyspieszyć proces malowania.

Szlifowanie podkładu jest bardzo drobne i umożliwia bardzo dobre rozciąganie. Jest to wygodne ze względu na to, że nie trzeba pokrywać samochodu podkładem wtórnym, ponieważ podkłady epoksydowe w sprayu można malować.

Po przeszlifowaniu zdmuchnąć części i przygotować dwuskładnikowy podkład epoksydowy spray. Do głównego składnika należy dodać utwardzacz w proporcjach 4:1 i około 5-10% rozcieńczalnika. Następnie dokładnie wymieszaj do uzyskania jednorodnej masy. Po odtłuszczeniu, odkurzeniu części nałożyć jednolitą mokrą warstwę i odczekać 20 minut. Malowanie na podkładzie epoksydowym na samochodzie odbywa się dopiero po 20 minutach w dwudziestu stopniach.

Podkład epoksydowy w sprayu do nakładania szpachli

Gdy samochód był kilkakrotnie lakierowany i nie ma możliwości całkowitego usunięcia farby, przed szpachlowaniem należy zastosować podkład epoksydowy spray. Aby pokazać, jak to działa, szlifujemy kilka warstw i przygotowujemy powierzchnię za pomocą ścierniwa P180.

Po śrutowaniu należy nałożyć dwie cienkie warstwy w odstępie 5-10 minut. Konieczność nałożenia dwóch warstw wynika z faktu, że przedmiot obrabiany jest pokrywany kilkoma warstwami, ale poza tym wystarczy jedna warstwa. Po 40 minutach można nakładać szpachlówkę.