Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Ręczniki samochodowe z mikrofibry

Ręczniki samochodowe z mikrofibry

Nie każdy o tym wie, ale również podczas bieżącego mycia auta w domowych warunkach i bez pracochłonnego polerowania z dodatkiem różnych środków kosmetycznych, możemy uzyskać błyszczącą karoserię samochodową bez zacieków i smug. A wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnego rozwiązania, jakim są ręczniki z mikrofibry.

Czym charakteryzują się samochodowe ręczniki z mikrofibry?

Mikrofibra, inaczej nazywana też mikrowłóknem, powstaje z połączenia cieniutkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Dzięki temu zyskujemy niezwykłą lekkość, trwałość i odporność na uszkodzenia, a jednocześnie wysoką chłonność i możliwość szybkiego osuszenia materiału poprzez wykręcenie go.
Ręczniki samochodowe z mikrofibry to produkty, których nowoczesna struktura sprawia, że pochłaniają wodę i pozostawiają lakier błyszczący, bez smug i zacieków, a po użyciu można wygodnie wyprać je w pralce. Do wyboru mamy modele o różnych rozmiarach, gramaturach i splotach włosia.

Jak używać ręczników z mikrofibry do osuszania samochodu?

Stosowanie ręczników z mikrofibry podczas usuwania wody pozostałej po myciu jest dziecinnie proste i nie wymaga wiele czasu, jedynie nieco dokładności i szybkości. Ważne jest bowiem, zwłaszcza latem, by samochód nie zdążył wyschnąć samoistnie, ponieważ może to spowodować pojawienie się smug czy osadu z kamienia.
Przed przystąpieniem do pracy dobrze jest nieco namoczyć ręcznik, a jeśli wydaje się nam zbyt mokry wystarczy go wykręcić by pozbyć się nadmiaru cieczy. Do szyb lepiej używać specjalnych ręczników waflowych, które zapewnią im optymalny blask. Przed pierwszym użyciem każdego ręcznika należy dokładnie sprawdzić, czy nie pozostały na nim plastikowe elementy, na których był zaczepiona na przykład metka- mogą one spowodować zarysowania na lakierze.