Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Męska pielęgnacja – krok po kroku

Męska pielęgnacja – krok po kroku

Nie tylko kobiety lubią dobrze wyglądać, mężczyźni również zwracają uwagę na swój wygląd i starają się prezentować, jak należy. Odpowiednia pielęgnacja twarzy to podstawa. Od czego zacząć?

Oczyszczanie

Większość facetów używa do mycia twarzy wody z mydłem i nie ma w tym nic złego, choć w niektórych wypadkach skóra może się przesuszać. Najlepiej zainwestować w żel do mycia twarzy albo naturalne mydło z olejami. Dobrym rozwiązaniem będzie linia myjąca zew for men z węglem drzewnym, która bardzo dobrze oczyszcza skórę twarzy i dodatkowo ją nawilża.

Golenie

Częste golenie może podrażniać skórę, dlatego należy stosować kremy oraz balsamy po goleniu. Dobrą radą jest – nie golenie się zaraz po przebudzeniu, gdyż wtedy skóra jest najbardziej wrażliwa, najpierw warto wypić kawę i zjeść śniadanie.

Nawilżanie

Krem nawilżający należy nałożyć zaraz po oczyszczeniu twarzy. Kosmetyk powinien być dopasowany do rodzaju cery, to podstawa. Produkty kosmetycznie nawilżające muszą być dobierane ze szczególną uwagą, ponieważ męska skóra szybciej się przetłuszcza ze względu na to, że jest grubsza. Aby po kilku godzinach się nie świecić, należy korzystać z kremu o lekkiej konsystencji, które nie będą obciążać skóry.