Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jakie akcesoria samochodowe przydadzą się każdemu kierowcy

Jakie akcesoria samochodowe przydadzą się każdemu kierowcy

Są takie drobne akcesoria samochodowe, bez których po prostu trudno wyobrazić sobie codzienną jazdę autem, lub też dbanie o czystość samochodu w środku oraz na zewnątrz. Na jakie akcesoria do samochodu warto zwrócić szczególną uwagę?

Skrobaczki do szyb


Coraz bliżej zima, a co za tym idzie konieczność skrobania szyb samochodu. Ta generalnie nielubiana czynność pójdzie szybko i sprawnie, jeżeli w samochodzie będzie się miało dobrą drapaczkę do szyb. Do zimy warto przygotować się również pod względem odpowiednich akcesoriów do odśnieżania szyb czy odmrażania zamka samochodowego. Takie rzeczy pomagają przetrwać nagły atak silnego mrozu i śniegu.

Odświeżacz samochodowy


Zdecydowanie przyjemniej prowadzi się samochód, jeżeli w środku panuje ładny zapach. Nowoczesne odświeżacze do samochodu pozwalają niwelować tak uporczywe zapachy, jak na przykład zapach tytoniu, są zatem niezbędne do samochodów palaczy. Warto wyposażyć się również w czyszczące odświeżające chusteczki do sprzątania wnętrza samochodu, szczególnie jeżeli na nowym kokpicie widać dosłownie każde zabrudzenia i drobinki kurzu.

Akcesoria do mycia i pielęgnacji auta z zewnątrz


Ostatnia grupa ciekawych akcesoriów to te pozwalające szybko zająć się wyglądem samochodu z zewnątrz. To zatem różnego rodzaju akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji karoserii, takie jak na przykład wosk do samochodu czy gąbka polerska. Przy pomocy takich preparatów można usunąć nawet nieduże rysy z karoserii auta. Więcej akcesoriów samochodowych znajdziesz tutaj.