Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Do czego służy miernik lakieru?

Do czego służy miernik lakieru?

Zakup nowego auta nie jest prostym zadaniem. Pamiętajmy, że nieuczciwy sprzedawca nie będzie miał oporów, aby nas oszukać. Musimy zadbać o swoje interesy. Na szczęście dość łatwo jest zweryfikować, czy dane auto przeżyło w przeszłości wypadek, czy nie. Będzie nam do tego potrzebny miernik lakieru. To praktyczne urządzenie, które możemy zakupić w Automotohit za niewielkie pieniądze.

Pomiar blacharki samochodu

Oczywistym jest, że auta powypadkowe mają nałożoną grubą warstwę szpachli oraz lakieru. Nie zawsze jednak jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Za pomocą mierniku lakieru możemy sprawdzić, czy karoseria pojazdu jest w dobrym stanie. Warto wspomnieć, że dzięki pomiarowi poznamy dokładną grubość lakieru. Wykryjemy również to, że auto było kilkakrotnie malowane. Nie zapominajmy, że karoseria nie zawsze jest malowana po wypadku. W niektórych przypadkach jest to jedynie zabieg odświeżający.

Prosta obsługa urządzania

Mierniki lakieru nie są skomplikowane w obsłudze. Nie potrzebujemy więc to tego specjalistycznych umiejętności. Ważne jest to, aby przed przystąpieniem do pomiaru dokładnie oczyścić powierzchnię. Mierzona jest część niemetaliczna, czyli wszelkie powłoki, które znajdują się bezpośrednio na karoserii. Trzeba dodać, że warunki otoczenia również mają wpływ na wynik. Należy unikać zbyt wysokich oraz niskich temperatur. Urządzenie najlepiej stosować w zacienionym miejscu, tak aby wykluczyć ryzyko błędnego pomiaru.