Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jak wybrać motocyklowy kombinezon skórzany?

Jak wybrać motocyklowy kombinezon skórzany?

Skórzane kombinezony dzielimy na jedno i dwuczęściowe. Kombinezon motocyklowy jednoczęściowy sprawdza się na torze wyścigowym, natomiast dwuczęściowy sprawdza się w trakcie jazdy po mieście. Na co zwrócić uwagę wybierając kombinezon skórzany? 

Jazda na torze
Zarówno damski kombinezon motocyklowy jak i męski kombinezon motocyklowy jednoczęściowy jest idealny do jazdy na torze. Jest to przede wszystkim podyktowane względami bezpieczeństwa. Kombinezon motocyklowy jednoczęściowy w trakcie upadku nie podwinie się, dzięki czemu motocyklista uniknie zranień. 

Jazda po mieście
Kombinezon motocyklowy dwuczęściowy został stworzony do jazdy po mieście. Jest on przeznaczony dla osób ceniących sobie wygodę i komfort. Kurtkę, która jest oddzielnie ubierana ze spodniami, można oczywiście spiąć zamkiem. Niestety sposób ten nie daje stu procentowej gwarancji w razie upadku. Zawsze istnieje zagrożenie, że zamek nie wytrzyma. 

Kupując kombinezon motocyklowy trzeba zwrócić uwagę, czy jest on idealnie dopasowany. Za duży kombinezon będzie łopotał na wietrze. Przymierzając kombinezon motocyklowy warto usiąść na motorze i sprawdzić, jak układają się protektory. Przesuwanie się protektorów na łokciach, barkach oraz kolanach jest sygnałem, że kombinezon motocyklowy jest za duży. Kombinezon musi być dopasowany. Po kilku jazdach kombinezon ułoży się do sylwetki i będzie zachowywał się jak druga skóra motocyklisty.