Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Gąbka polerska, a lśniąca powłoka lakiernicza

Gąbka polerska, a lśniąca powłoka lakiernicza

Gąbka polerska, zwana też padem czy tarczą polerską to od lat sprawdzony na rynku motoryzacyjnym produkt idealnie nadający się do usuwania z powłoki lakierniczej nieestetycznych zarysowań oraz wielu innych niedoskonałości. Szeroka gama tych akcesoriów sprawia, że osoby zaczynające przygodę z polerowaniem mają często problem z doborem właściwego pada.

Jakie są zalety gąbki do polerowania?

Największym plusem dostępnych na rynku padów polerskich jest ich zróżnicowana twardość. Niezwykle szeroki wybór stopni twardości pozwala na zakup produktu idealnego do usunięcia zarysowań z danej powłoki lakierniczej.

Ponadto gąbki są dostępne w różnorodnych kształtach oraz wielkościach. Podczas polerowania warto użyć też dobrej jakości mleczko, pastę czy wosk polerski.

Twarde średnie oraz miękkie tarcze do polerowania

Do wyboru fachowców z dziedziny motoryzacji są dostępne gąbki: twarde, średnie oraz miękkie.

Twarde pady polerskie stosowane są zazwyczaj z agresywnymi pastami polerskimi. Kombinacja taka w bardzo efektywny sposób wykorzystuje siłę ich cięcia. Właściwa współpraca ostrej pianki oraz ścierniwa o znacznej mocy pozwala w szybki i prosty sposób pozbyć się głębokich zarysowań na każdej karoserii samochodowej.

Tarcze polerskie o średniej twardości wykorzystywane są bardzo często z uniwersalnymi pastami oraz mleczkami polerskimi, bowiem połączenie takie gwarantuje skuteczne usunięcie defektów o średniej wielkości. Ponadto pozwala ono na optymalne wykończenie powłoki lakieru.

Natomiast miękkie gąbki polerskie stosowane są zazwyczaj do końcowego wydobycia połysku lakieru przy pomocy delikatnych past wykończeniowych.

Gąbka wykonana z niezbyt szorstkiej pianki w połączeniu z lekką pastą finiszową doskonale usuwa hologramy pozostawiając lakier samochodowy w głębokim połysku.

Tego typu pady polerskie bardzo często znajdują także zastosowanie podczas nakładania na powłokę lakierniczą płynnych wosków.