Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Buty motocyklowe – dlaczego są tak ważne?

Buty motocyklowe – dlaczego są tak ważne?

Dobór odpowiednich butów ma olbrzymi wpływ na komfort jazdy motocyklem. Wbrew pozorom ich wybór jest bardzo szeroki i zależny od rodzaju jednośladu. Podpowiadamy, dlaczego są tak istotne i czym się kierować przy ich wyborze.

Buty motocyklowe – czy są konieczne?

Specjalistyczne obuwie to niezbędny element wyposażenia każdego motocyklisty, zarówno zawodowców, jak i amatorów. Najważniejszą funkcją tego rodzaju butów jest ochrona przed ewentualnymi obrażeniami, których można doznać w trakcie wypadku. W zależności od modelu mogą chronić odpowiedni części stopy lub goleni. Buty motocyklowe mogą mieć istotny wpływ na szybkość powrotu do pełnej sprawności po kolizji. Przy ich zakupie należy pamiętać, że stopa powinna mieć zapewnione około 0,5 centymetra luzu. Nie mogą być zbyt ciasne, ponieważ w takich przypadkach jazda na motorze nie będzie należała do przyjemnych. Szukając buty motocyklowe, dobrze jest sprawdzić tę ofertę.

Rodzaje butów motocyklowych

Rodzaj butów motocyklowych jest zależny od przeznaczenia posiadanego jednośladu. Najczęściej spotykane modele obuwia do tego typu pojazdów to:

  • miejskie – mogą być niższe od pozostałych modeli, co zapewnia większą wygodę podczas pokonywania krótkich tras.
  • turystyczne – zapewniają ochronę palców, kostki oraz pięty, ponadto osłaniają golenie i cechują się dużą uniwersalnością.
  • sportowe – przeznaczone do szybkiej jazdy posiadają bardzo dużo dodatkowych zabezpieczeń.
  • crossowe – posiadają dodatkowe ochraniacze zwiększające komfort jazdy po nierównym terenie, powinny być wyposażone w wąski nosek ułatwiający zmianę biegów.