Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Na jakie pistolety lakiernicze warto się zdecydować?

Na jakie pistolety lakiernicze warto się zdecydować?

Należy mieć świadomość, że na rynku dostępne są obecnie pistolety lakiernicze w różnych segmentach cenowych. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się produkty do 100, 200 i 300 złotych. Czym charakteryzują się poszczególne produkty?

Pistolety lakiernicze do 100 złotych

Warto wiedzieć, że są to produkty charakteryzujące się zdecydowanie najmniejszą wydajnością. Godny uwagi jest fakt, że przeważnie pracują z ciśnieniem 4 bar. Trzeba zdawać sobie sprawę, że już w tym przedziale cenowym znaczna większość modeli będzie wyposażona w regulację ciśnienia roboczego. Nie można oczywiście zapomnieć, że bardzo dużym problemem może być dostępność dysz czy materiałów eksploatacyjnych. W znacznej większości przypadków są to bowiem pistolety mniej znanych producentów. Przeznaczone są one przeważnie do amatorskich zastosowań.

Pistolety do 200 złotych

Należy mieć świadomość, że wspomniane produkty są przeważnie bardziej uniwersalne w porównaniu do wymienionych wcześniej pistoletów lakierniczych (zamu) mieszczących się w cenie do 100 złotych. Warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków wyposażone są przynajmniej w dwie regulacje. Trzeba zaznaczyć, że w kwocie do 200 złotych dostępne są także produkty z kompletnym osprzętem pomocniczym.

Czy warto kupić pistolety lakiernicze do 300 złotych?

Osobom, które potrzebują pistoletu do zastosowań amatorskich rekomendowane jest zaopatrzenie się w ten produkt. Wyróżnia się bowiem bardzo wysoką jakością czy precyzyjnym systemem regulacji. Nie można zapomnieć, że coraz częściej pistolet dostępny jest w komplecie z zestawem części eksploatacyjnych.