Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

KTM X bow jazda na torze

KTM X bow jazda na torze

Tor wyścigowy jest rozrywką, która każdemu przyniesie wiele emocji. Jazda na torze wyścigowym może nauczyć zwykłego kierowcę jak zapanować nad sportowymi samochodami. Bezpieczeństwa dopilnują wykwalifikowani instruktorzy. Jednym z ciekawszych pojazdów, którymi można kierować, jest KTM X BOW.

Konstrukcja zewnętrzna

Celem konstruktorów pojazdu było osiągnięcie jak najlepszej aerodynamiki i zachowanie przy tym małej wagi na poziomie około 700 kg. Dzięki swojej budowie jazda KTM daje wiele frajdy. Świetnie nadaje się do poruszania się po torze także dzięki swojej przyczepności. Do samochodu mieszczą się dwie osoby. Auto ma otwartą konstrukcję, co pozwala na poczucie prędkości maksymalnej 220 km/h. Wygląd zewnętrzny jest bardzo ciekawy, może nieco przypominać zmodyfikowanego gokarta.

Dane techniczne:

Centralnie zamontowany silnik czterocylindrowy w tym małym pojeździe ma pojemność dwóch litrów. Moc jednostki napędowej to 240 KM. Maksymalny moment obrotowy 310 Nm osiąga przy 2200 obr/min. Przyspieszenie do pierwszej setki tak zgrabnym pojazdem jest możliwe w 3,9 sekundy. Napęd z motoru przekazywany jest na tylną oś. Skrzynia biegów zastosowana w samochodzie jest manualna. Auto fabrycznie nie jest wyposażone w systemy takie jak: ABS, ASR i ESP, dzięki czemu jazda KTM X BOW przynosi wiele ciekawych wrażeń. Mały roadster jest produkowany od 2008 do dziś. Jeśli artykuł państwa zainteresował, firma Autonator.pl oferująca wynajem pojazdów na torach czeka!