Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jak przygotować auto na jesień i zimę?

Jak przygotować auto na jesień i zimę?

Każdy kierowca doskonale wie, jak trudnym i wymagającym czasem dla jego samochodu jest jesień i zima. Wszechobecna wilgoć, niska temperatura i często także sól drogowa powodują, że samochody dostają w kość jak mało kiedy. Można jednak skutki tego niesprzyjającego okresu nieco załagodzić poprzez odpowiednie przygotowanie samochodów. Jak jednak to zrobić?

Kwestia elektryki

Być może mało kto o tym wie, jednak jednym z najważniejszych elementów samochodu, o który trzeba zadbać podczas zbliżającego się ochłodzenia, jest elektryka samochodu. Wilgoć i brud, które mogą dostać się do złączek elektrycznych, spowodować mogą nawet awarie całego samochodu. Oznaczać to będzie nawet utratę możliwości jego uruchomienia.
Z tego też powodu bardzo ważne jest to, aby w czasie zimy posiadać przy sobie specjalny preparat do czyszczenia styków. W przypadku zabrudzenia jednego z nich w bardzo łatwy i szybki sposób takim preparatem można usunąć powstały problem.

Kwestia uszczelek

Drugim po elektryce bardzo poważnym błędem jest zupełne pominięcie konserwowania uszczelek w samochodzie. O ile podczas kłopotów z elektryką można przy użyciu preparatu do czyszczenia styków jakoś sobie z problemem poradzić, to jednak gdy w wyniku uszkodzonych uszczelek wilgoć zacznie dostawać się do środka samochodu, nie będzie już miejsca na tak doraźne działanie.
Z tego właśnie powodu kluczowe jest to, aby przed zimą wszelkiego typu uszczelki odpowiednio przygotować na niskie temperatury, lub w przypadku ich zniszczenia, po prostu dokonać wymiany na zupełnie nowe.