Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Podnośniki pneumatyczne niezastąpione w warsztacie samochodowym

Podnośniki pneumatyczne niezastąpione w warsztacie samochodowym

Podnośniki pneumatyczne przydają się w zakładach serwisowych i warsztatach samochodowych. Wykorzystywane są one do podnoszenia samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych na odpowiednią wysokość. Narzędzie to charakteryzuje się stosunkowo szybkim czasem podnoszenia pojazdu. Z pomocą urządzenia można wykonać wiele prac serwisowych i diagnostycznych, np. wymianę opon.

Urządzenia do podnoszenia pojazdów z możliwością regulacji wysokości

Wyżej wymienione akcesoria warsztatowe występują w różnych konfiguracjach i modelach. W zależności od konkretnego urządzenia, można w górę unieść pojedyncze koło bądź też cały pojazd. Wiele modeli wyposażonych jest w możliwość regulacji wysokości, dzięki temu można ustawić podnośnik pneumatyczny pod kątem swoich preferencji.

Narzędzia warsztatowe odpowiednie do demontażu kół

Z pomocą podnośnika pneumatycznego można wykonać profesjonalny demontaż kół oraz serwis układu hamulcowego. Wysokości podnoszenia takich akcesoriów warsztatowych mogą wynosić od około 350 mm do nawet 650 mm. Wyżej wymienione urządzenia można użytkować w serwisie w trybie stacjonarnym. Dzięki kołom jezdnym, można również z łatwością transportować sprzęt.

Co warto wiedzieć o sprzęcie do podnoszenia samochodów?

Urządzenia warsztatowe zasilane są dzięki sprężonemu powietrzu, które napędza siłownik pneumatyczny. Mogą one udźwignąć pojazdy od 2000 do nawet 3500 kg, jest to zależne od konkretnego modelu. Wśród popularnych sprzętów można wyróżnić modele:

  • platformowe,
  • poduszkowe,
  • motocyklowe,
  • pneumatyczno-hydrauliczne.