Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Na jaki środek do czyszczenia felg warto się zdecydować?

Na jaki środek do czyszczenia felg warto się zdecydować?

Regularna pielęgnacja samochodu wpływa nie tylko na dobre samopoczucie kierowcy i pasażerów bezpośrednio podnosząc komfort jazdy (chyba nikt nie lubi podróżować brudnym samochodem), lecz także dzięki temu samochód może być dłużej sprawny.

Czyszczenie samochodu – o czym pamiętać?

Większość właścicieli pojazdu raczej dwa o swoje cztery kółka. Jednak ta troska nie zawsze jest na takim poziomie, na jakim być powinna. Przepłukanie karoserii raz na kilka miesięcy raczej nie jest wystarczające. Aby dbać o lakier w sposób prawidłowy, trzeba samochód czyścić znacznie częściej, nie zapominając także o czyszczeniu poszczególnych elementów. Wiele osób pomija felgi, a to przecież one mogą być uznane za wizytówkę pojazdu.

Jaki środek do czyszczenia felg wybrać?

Pielęgnacja felg samochodowych przy użyciu wody z szamponem może być mało skuteczna. Owszem, wierzchni brud uda się usunąć, jednak felgi nie zostaną zabezpieczone w prawidłowy sposób. Chcąc dobrze zadbać o ten element pojazdu warto sięgnąć po specjalistyczny środek przeznaczony do ich pielęgnacji. Specjaliści zalecają, aby wybierać środek zarazem skuteczny i taki, który w swoim składzie nie zawiera żadnych kwasów. Można wybrać albo gotowy środek do czyszczenia felg lub też zdecydować się na koncentrat, który przed bezpośrednim użyciem trzeba będzie rozrobić w odpowiednich proporcjach wody. Koncentraty wychodzą korzystniej pod względem cenowym i na dłużej starczają, jednak zwykłe płyny są gotowe do użycia i nie trzeba ich z niczym rozrabiać.