Z górki na pazurki – rowerowe downhill w Myślenicach

Myślenice to podkrakowska miejscowość, położona już w Beskidzie Makowskim. Atrakcyjna lokalizacja sprawia, że to doskonałe miejsce na do aktywnego wypoczynku. Miejscowość jest położona przy drodze krajowej nr 7, znanej jako „Zakopianka” zaledwie 20 km od Krakowa. To wciąż rozbudowująca się baza noclegowa i turystyczna, idealnie nadająca się na rodzinne wypady poza miasto.

Z turystycznego punktu widzenia najciekawszym miejscem jest ➪Góra Chełm (614 m.n.p.m). Znajduje się tam stacja narciarska, trasy turystyczne i rowerowe. Stacja "Zarabie Sport" to kompleks narciarski, zlokalizowany najbliżej dawnej stolicy Polski, położona na północnym zboczu wyżyny. Naśnieżane i oświetlone trasy dają możliwość jazdy na nartach lub snowboardzie do późnych godzin nocnych. Ponad 2 km tras zjazdowych i 4-osobowa kolej krzesełkowa o nazwie K2 to podstawowa oferta myślenickiego kompleksu. Na narciarzy czekają tu 4 trasy zjazdowe, w tym dwie dla dzieci i początkujących. Najdłuższa czerwona trasa liczy ponad 1100 metrów. Obiekt jest szczególnie popularny przez rodziny z dziećmi. To świetne miejsce na naukę jazdy lub szlifowanie umiejętności.

W czasie sezonu zimowego tutejszy stok jest wykorzystywany przez narciarzy i snowboardzistów, natomiast w okresie poza zimowym z mocno pochylonego stoku (nachylenie od 21 do 28 %) chętnie korzystają miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerze. Myślenice są coraz mocniej świecącym punktem na rowerowej mapie Polski. Od kilku lat wiosną i jesienią rozgrywane są tu zawody downhillowe. Na zboczach góry znajduje się jedna z najtrudniejszych trasa zjazdowa dla kolarzy górskich.

Śmiało można określić tą osadę mianem Cyklocentrum Małopolski. Ogółem rozgrywane są tu zawody rangi krajowej i międzynarodowej: Ogólnopolskie Zawody Rowerowe, Mistrzostwa Europy w Trialu lub impreza z cyklu Diverse Downhill Contest. Na czas tych widowiskowych zawodów do miasta zjeżdżają się zarówno zawodnicy startujący w wyścigach, jak i kibice. Przyjazd na rowerową imprezę to doskonały powód, aby poznać także bogatą ofertę turystyczną miasta i okolic. Warto więc zostać tu dzień dłużej i ➪zarezerwować noclegi, Myślenice bowiem to nie tylko Góra Chełm i zawody rowerowe. Zabytki, trasy turystyczne, kąpieliska czy park wodny to tylko nieliczne z bogatej oferty turystycznej miasta. To aglomeracja z wielowiekową historią, które jest ciekawym miejscem do odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>