Wypoczynek w Kątach Rybackich ukoi nerwy

Osada ma typowo letniskowy charakter, dominują obiekty noclegowe, restauracje oraz punkty usługowe dla turystów. Jeśli więc spojrzeć tylko i wyłącznie na zabudowę Kątów Rybackich można by powiedzieć, że miejscowość nie wyróżnia się niczym na tle innych, podobnych do niej nadmorskich wsi. O takie stwierdzenie pokusić się może ktoś, kto nigdy w Kątach Rybackich nie był.

Największym atutem wsi jest zdrowe morskie powietrze, przesycone jodem oraz wspaniałe okoliczności przyrody Mierzei Wiślanej. Można tu podziwiać typowy dla regionu Żuław krajobraz. W Kątach z całą pewnością wypoczywać mogą Ci, którzy chcą podreperować swoje zdrowie. Morskie kąpiele mają zbawienny wpływ na cały organizm, zwężają się naczynia krwionośne, odpręża się układ nerwowy, składniki mineralne zawarte w wodzie wchłaniają się głęboko w skórę. Naukowcy dowiedli również, że w miejscu tym jest największe stężenie jodu nad całym Bałtykiem.

Różnorodna baza noclegowa [widoczna na meteor-turystyka.pl/noclegi,katy-rybackie,0.html] sprzyja kuracjuszom, którzy przybyli tu po zdrowie. Do wyboru są ośrodki wypoczynkowe i rehabilitacyjne, hotele SPA oferujące szereg zabiegów poprawiających zdrowie i urodę. Znajdziemy również tanie noclegi na polach campingowych czy w kwaterach prywatnych. Nerwy w Kątach Rybackich najlepiej ukoić podczas długich pieszych wędrówek, najlepiej Rezerwatem Przyrody „Kąty Rybackie“. To jedno z największych lęgowisk kormorana czarnego i czapli siwej w Europie. Śpiew i świergot ptaków będzie miał zbawienny wpływ na nasze nerwy. Z kolei jesienią okoliczne lasy kuszą bogactwem prawdziwków, kurek oraz innych okazów.

Włodarze gminy w okresie wakacyjnym w celu zapewniania rozrywki wszystkim turystom organizują liczne imprezy plenerowe i zawody sportowe. Wymienić można chociażby Dni Rybaka [widoczne na https://pl.wikipedia.org/wiki/Dni_Morza], organizowane w imieniny Piotra i Pawła. Imprezie towarzyszą występy największych gwiazd polskiej estrady oraz rzecz jasna kiermasz morskich rybek. W Kątach Rybackich mamy jeszcze ostatnią szansę przyjrzenia się pracy rybakom wypływającym na połów. Zapaleni wędkarzy i żeglarze również znajdą tu wspaniałe warunki do uprawiania swego hobby. Najlepiej pod tym względem zagospodarowane jest wybrzeże Mierzei Wiślanej. Znajduje się tu port na ponad 30 jachtów. W niepogodę można udać się do oddalonego o 60 km Gdańska. Z Kątów Rybackich zapewniony jest dobry dojazd zarówno własnym autem, jak i transportem publicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>