Wisła – górska ostoja Beskidu Śląskiego

W południowej części województwa śląskiego, w malowniczym otoczeniu Beskidu Śląskiego, w pobliskiej odległości od Czech i Słowacji położona jest Wisła, znana górska miejscowość wypoczynkowa. Wisła – to jeden z największych ośrodków wypoczynkowych i turystycznych w kraju, poszczycić się może bogatą całoroczną bazą noclegową (), bowiem sezon trwa tutaj cały rok. Wisła ma rozproszoną zabudowę, ścisłe centrum miasta tworzą: Wisła Centrum, Wisła Kopydło i Wisła Głębce. Pozostałe części miasta tworzą dawne przysiółki, w których znajdziemy dogodne miejsca noclegowe. Wybierać możemy spośród bogatej oferty noclegów w zależności od zasobów naszego portfela, bowiem ceny są tu bardzo zróżnicowane.

Wisła polecana jest szczególnie jako punkt wyjściowy na wiele szlaków turystycznych i narciarskich, bowiem położenie wśród gór czyni tą miejscowość atrakcyjną przez cały rok. Popularny cel wycieczek stanowi szlak prowadzący z Wisły Gibcy na Stożek, położony na wysokości 980 m. n.p.m., w paśmie Czantorii, na granicy z Czechami. Inną propozycją tras dla osób, które planują wypoczynek w górach i lubią taką aktywność, jest wycieczka szlakiem na pobliską, przepięknie położoną przełęcz Kubalonkę (761 m n.p. m.), a stamtąd można udać się na Baranią Górę (1200 m n.p.m.) szlakiem czerwonym, który prowadzi przez atrakcyjne miejsca Beskidu Śląskiego. Ze stoków Baraniej Góry początek bierze największa rzeka Polski – Wisła, która w początkowej fazie rozdzielona została na Czarną i Białą Wisełkę. Miasto Wisła (wikipedia.org/wiki/Wisła) to jeden z najpiękniejszych zakątków Beskidu Śląskiego, otoczona górami, lasami jest miejscowością polecaną na wypoczynek dla wszystkich. Dogodny dojazd od strony Katowic, Bielska – Białej czyni Wisłę miejscowością popularną także zimą. To tutaj amatorzy sportów zimowych na okolicznych stokach mogą poddać się szusowaniu w dogodnych warunkach i dobrze przygotowanej bazie zimowych sportów. Wisła to nie tylko aktywność na stokach, na szlakach to miejscowość, w której atrakcją jest także centrum miasta z Domem Zdrojowym i parkiem. Przy ulicy Stallera warto zobaczyć Muzeum Beskidzkie, którego zbiory ukazują piękno gór i życie górali beskidzkich tego regionu. Wisła to także amfiteatr i liczne imprezy kulturalne odbywające się tutaj corocznie w okresie letnim. To spotkanie z bogatą, żywą kulturą. Miejscowość posiada dobrą komunikację z tzw. trójwsią Beskidzką (Istebną, Jaworzynką, Koniakowem) – a wycieczka w to miejsce winna być wpisana w plan naszego pobytu, bowiem atrakcji w okolicy nie zabraknie dla nikogo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>