Warto zobaczyć będąc w Koszalinie

Koszalin, drugie z największych miast na Pomorzu Zachodnim. Mimo iż to Szczecin jest najbardziej znanym miastem regionu i promuje go najbardziej, to mniej znany Koszalin jest ciekawszym turystycznie, rzadziej obleganym i bardziej zielonym miastem niż stolica regionu.

Koszalin dobrze czuje się w cieniu Szczecina, nie musi być na pierwszym miejscu. To spokojne i ładne miasto, choć oczywiście w sezonie staje się głośniejsze przez rodziny z małymi dziećmi. Bo to właśnie miejscowość typowo pod turystykę rodzinną. Przez mnogość atrakcji, zielonych parków i piękną plażę małe dzieci czują się tu najlepiej.

Koszalińskie noclegi to oprócz wielu hoteli głównie kwatery prywatne koszalinian, wynajmowane w sezonie turystom. I co najlepsze, noclegi te są jedne z najtańszych na całym wybrzeżu. Więc tym bardziej warto odwiedzić to miasto, zwłaszcza, że nikt nie będzie żałował tej decyzji – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jest to miasto znane i cenione, ale jednak nie tak popularne jak by mogło być. Posiada wszystko, aby być perłą i największym promotorem regionu. Ma mało turystów, jest pięknie położone, dobrze skomunikowane. Ludzie zawsze są i mili będą. Będąc w Koszalinie w czerwcu, maniacy kina muszą koniecznie wziąć udział w Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i film”. Formułą tego festiwalu jest konfrontacja młodych twórców z publicznością. To tu debiutowały takie tuzy jak Agnieszka Holland, Krzysztof Kieślowski, Filip Bajon. Mimo iż na początku lat 90. zaprzestano organizacji festiwalu, to fani tego przedsięwzięcia zorganizowali go ponownie w 1999 roku jako festiwal międzynarodowy. Jednak od kilku lat impreza ta jest ponownie świętem dla młodych polskich reżyserów i złaknionych dobrego polskiego kina widzów. Obecnie filmy młodych reżyserów z zagranicy prezentowane są poza programem konkursowym na specjalnych plenerowych pokazach. Na tym przeglądzie obok pasjonatów branży filmu obecni są także przedstawiciele TVP i ludzie odpowiedzialni za dystrybucję filmów, od których zawsze zależy los, prezentowanych na festiwalu tytułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>