Tylicz – górska noclegownia dla Krynicy-Zdrój?

Każde większe miasto w Polsce ma swoją „sypialnię”, czyli dzielnicę lub miejscowość, w której ludzie śpią, żyją i mieszkają, jedynie dojeżdżając do centrum i tam pracują. Tak jest w przypadku Krakowa, Warszawy, Wrocławia, ale i w przypadku zwykłych kurortów turystycznych nad morzem i w górach. W tych ostatnich można wymienić na przykład Poronin jako noclegownię Zakopanego lub Tylicz jako noclegownię Krynicy-Zdrój. Ten schemat przenosi się też na samych turystów.

Nocuj tutaj…
Można tu bez trudu dostrzec, z praktycznie każdej większej górskiej miejscowości. Turyści decydują się na noclegi w mniejszych miasteczkach, a nawet wsiach, nie tylko ze względu na hałas i zgiełk, który panuje w dużych ośrodkach turystycznych. Przede wszystkim chodzi o cenę. Średnio za noclegi w Tyliczu (lista na: meteor-turystyka.pl / noclegi Tylicz), turysta zapłaci nawet o 1/4 mniej niż za pokój w pobliskiej Krynicy-Zdrój (zobacz na: wikipedia.org / Krynica- Zdrój info), a zyskuje dostęp do niemalże takich samych atrakcji: stoków górskich, tras narciarskich, wyciągów, wypożyczalni sprzętu itp. Różnica w cenie jest bardzo znacząca, dlatego nikogo już nie dziwi taki, a nie inny wybór turystów, zwłaszcza że zaoszczędzone pieniądze można wydać w inny sposób – na dodatkowe atrakcje, wyżywienie, koszty dojazdu czy zakup pamiątek dla rodziny i znajomych. Z takiej opcji korzysta wbrew pozorom wielu turystów – wybierają tańsze noclegi w miejscowościach leżących w bezpośredniej bliskości dużych ośrodków i kurortów, ale z samych atrakcji korzystają już właśnie w tych kurortach.

… zwiedzaj tam
Ma to bezpośrednio przełożenie na kwestię finansową, wypoczynkową i rozrywkową, ponieważ te małe wsie i miasteczka również chcą walczyć o turystów. Z tego powodu nie wystarcza im fakt, że służą jako baza noclegowa dla wielkich kurortów turystycznych i same pragną zapewnić rozrywkę i atrakcje dla swoich gości. To oznacza zaś wyłącznie plusy dla samych turystów, którzy mogą dzięki temu wybierać w oferowanych im atrakcjach. W przypadku Tylicza takie zatrzymywanie turystów objawia się modernizacją oraz budową nowych wyciągów narciarskich oraz tras zjazdowych, a także dostosowywanie ich do nowoczesnych wymogów. Oświetlenie, sztuczne naśnieżenie, dostęp do bazy restauracyjnej czy wypożyczalni sprzętu narciarskiego jest w Tyliczu czymś oczywistym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>