Świeradów-Zdrój – przydatne informacje

Świeradów-Zdrój to typowe miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie dolnośląskim. Zamieszkiwane jest przez blisko pięć tysięcy mieszkańców. Jest to miasto położone w pobliżu Jeleniej Góry. Prawa miejskie otrzymało w 1946 roku, natomiast jego prezydentem jest Roland Marciniak. Powierzchnia Świeradowa-Zdrój wynosi ponad dwadzieścia kilometrów kwadratowych.

W mieście zlokalizowanych jest mnóstwo zabytków.  Świeradów- Zdrój to typowo turystyczna miejscowość, która szczególnie nastawiona jest na kuracjuszy. To właśnie tu zaczyna się Główny Szlak Sudecki imienia Mieczysława Orłowicza. W mieście odbywają się liczne imprezy cykliczne. Należą do nich przede wszystkim: Zlot Pojazdów Zabytkowych IKAR, Bike Maraton, Zlot Pojazdów Amerykańskich UsaShow oraz Europejskie Spotkania Młodych Muzyków.

Świeradów-Zdrój oferuje ciekawą bazę noclegową. Szczególną popularnością cieszą się obiekty (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swieradow-zdroj,0.html), które ulokowane są w centrum miejscowości. Znajdziemy tu wiele interesujących miejsc do spania. Turyści przyjeżdżający tu na dłuższy wypoczynek mają w czym wybierać.

Zostając na dłużej w Świeradowie warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Złoty Potok Resort. Jest on zlokalizowany w miejscowości Leśna przy ulicy Złoty Potok 42. W ofercie obiektu znajduje się sto dwadzieścia miejsc noclegowych. Obiekt oferuje czternaście ośmioosobowych domków letniskowych. Cena za pobyt w każdym z domków wynosi od stu czterdziestu do trzystu osiemdziesięciu złotych za domek. Każdy domek jest drewniany i typu lux. W skład wyposażenia domku wchodzą: pokój dzienny, dwie sypialnie, w pełni wyposażona kuchnia, łazienka oraz stół piknikowy z ławkami przy domku. Ponadto do dyspozycji gości została oddana plaża z białym piaskiem, boisko do siatkówki oraz plac zabaw. Na ternie obiektu znajduje się Restauracja Włoska, która posiada taras widokowy na jezioro. Kolejnym obiektem, w którym warto się zatrzymać jest Magiczny Zakątek. Jest on usytuowany w Świeradowie przy ulicy Spokojnej 9. W ofercie obiektu znajduje się czternaście miejsc noclegowych. Obiekt oferuje jeden dwupokojowy apartament, dwa trzyosobowe pokoje oraz jeden pokój czteroosobowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>