Radom – atrakcje turystyczne

Jeśli jesteśmy wielbicielami turystyki w Polsce, to na pewno prędzej czy później, będziemy zastanawiać się nad tym czy opłaca się rezerwować noclegi w Radomiu. W końcu chcemy się przekonać, jakie atrakcje turystyczne na nas czekają, jeśli rzeczywiście zdecydowalibyśmy się przyjechać do tej miejscowości. Warto mieć na uwadze, że baza noclegowa w Radomiu oferuje bardzo zróżnicowane warunki [✏http://meteor-turystyka.pl/noclegi,radom,0.html], zarówno dostosowane do podróżujących samotnie, jak również z całą rodziną.

Pierwszą atrakcją turystyczną jest bez wątpienia Muzeum Wsi Radomskiej, w którym można obejrzeć starodawne obiekty mieszkalne, jak i użytku publicznego, które rzeczywiście kiedyś były na porządku dziennym. Akurat to muzeum polecane jest przez środowiska turystyczne jako jedno z najciekawszych miejsc tego typu w całej Polsce. Jeśli interesują nas na przykład zabytki sakralne, to świetnym rozwiązaniem jest chociażby wybranie się do kościoła należącego do klasztoru ojców bernardynów, który pochodzi z XV wieku. Natomiast już z XIII wieku pochodzi znany tutaj kościół pod wezwaniem świętego Wacława. Zatem jego budynek, czyli kształt zewnętrzny, jak i wszystko co znajduje się w środku, jest rzeczywiście niezwykle interesujące.

W Radomiu poleca się wyjść na spacer do parku im. Tadeusza Kościuszki. Co ciekawe, został on zaprojektowany oraz założony pod koniec XIX wieku. Dużo wcześniej powstał Stary Ogród, wykonany w stylu barokowym.

Już wysiadając z pociągu w Radomiu możemy nacieszyć się fantastycznymi widokami, ponieważ tutejszy dworzec kolejowy pochodzi z końca XIX wieku. Piękne architektoniczne zdobienia są świetnym przedsmakiem przed zwiedzaniem tego tajemniczego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>