Plusy i zalety miasta Hel

Polskie Wybrzeże słynie z pięknych, piaszczystych plaż zachęcających do kąpieli mimo umiarkowanie ciepłego morza. Właściwie wszystkie bałtyckie kąpieliska od lat cieszą się dobrą renomą. Jedną z takich miejscowości jest Hel. Położony jest w województwie pomorskim, w powiecie puckim. Dzięki atrakcyjnemu ulokowaniu miejscowość, ta jest bardzo często odwiedzana przez letników. Dodatkowym walorem jest bliskość dużych miast, na przykład Gdańska, który jest prawdziwą skarbnicą zabytków. Baza noclegowa jaką oferuje miasto nie zawsze jednak wystarcza aby przyjąć wszystkich turystów {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,hel,0.html}. Noclegi można też znaleźć w sąsiednich miejscowościach.

Hel nie jest dużym kurortem. Dość długo, bo aż do lat 80. był miastem zamkniętym z jednostką wojskową. Znajdują się tutaj dwie piękne plaże, latarnia morska, którą można zwiedzać, Muzeum Rybołówstwa, oryginalne osiedle rybackie z rzędem jednakowych domów, a także największa chyba atrakcja – jedyne w Polsce Fokarium. Hoduje się tutaj szare foki aby przedłużyć ten ginący gatunek. O tym jak wielkim zainteresowaniem cieszy się kurort świadczy fakt, że latem przebywa tutaj jednorazowo kilkanaście razy więcej turystów niż samych mieszkańców. Wakacje to możliwość aktywnego wykorzystania wolnego czasu. Leśne ścieżki zachęcają do spacerów a nasiąknięte żywicą i jodem powietrze poprawia stan zdrowia i sprzyja regeneracji sił.

Można tu uprawiać różne sporty wodne. Przy przystaniach działają wypożyczalnie sprzętu pływającego, a z portu wypływają statki do Trójmiasta. Organizowane są również imprezy kulturalne i sportowe. Dość znanym wydarzeniem jest Festiwal Twórczości Morskiej i Satyry, Mistrzostwa w Badmintonie, Zawody Wędkarskie, Poławianie Bursztynu, wystawa psów, czy zawody sportowe. Większość z tych imprez organizowana jest cyklicznie i przyciąga wielu gości. Jeśli chodzi o zabytki, powinniśmy zwiedzić ciekawy kościół pro ewangelicki, który obecnie jest siedzibą Muzeum Rybołówstwa. W samej miejscowości nie ma wielu zabytków. Pobliskie wsie zapewniają wiele rozrywek i miejsc do poznawania. Hel można potraktować jako bazę wypadową albo miejsce gdzie w spokoju można odzyskać siły, nabrać opalenizny i pooddychać czystym powietrzem. Spacer czystą plażą o zachodzie słońca to fantastyczne przeżycie, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza podróż nad Polskie Morze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>