Leczniczy pobyt w Wysowej-Zdroju

Wysowa-Zdrój jest starym polskim uzdrowiskiem, które popularne było już przed pierwszą wojną światową. Lecznicze wody mineralne, na bazie których produkuje się na przykład „Wysowiankę” doceniane są w całej Europie. Atrakcyjne położenie w najwyższej części Beskidu Niskiego sprawia, że chętnie przyjeżdżają tutaj nie tylko kuracjusze, ale i turyści, którzy cenią sobie spokój i piękno przyrody. Wysowa otoczona jest z trzech stron górskimi szczytami. Dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu jest to idealne miejsce do wędrówek. Wiele szlaków turystycznych umożliwia poznanie okolicy zarówno pieszo, jak i rowerem.

Pasjonatów historii i zabytków zainteresuje fakt, że przez Wysową prowadzi Szlak Architektury Drewnianej. Zarówno w samej miejscowości, jak i w jej okolicach znajduje się wiele zabytków. Wiele atrakcji czeka tu również na najmłodszych turystów. Mini ZOO, kilka placów zabaw oraz nowoczesny park linowy to tylko kilka z propozycji na ciekawe spędzenie wolnego czasu dla dzieci. Ponieważ Wysowa leży tuż przy granicy ze Słowacją, można wybrać się na wycieczkę do naszych sąsiadów.

Wysowa-Zdrój to głównie pokoje w gospodarstwach agroturystycznych, w ośrodkach wczasowych a także w pensjonatach i w sanatoriach. Oferta noclegowa [➢Wysowa Zdrój na Meteorze] jest dobrze rozwinięta i przygotowana na przyjęcie nawet dużej ilości turystów jednocześnie. Również zaplecze gastronomiczne potrafi zaskoczyć każdego. Możemy tutaj zjeść zarówno potrawy kuchni regionalnej, jak i nowości kulinarne, praktycznie z całego świata.

Ciekawym wydarzeniem w Wysowej jest Święto Rydza[➢informacje o Święcie Rydza]. Impreza odbywa się jesienią i połączona jest z przeróżnymi konkursami, wystawami i pokazami, a wszystko oczywiście związane jest z grzybami. Smakosze rydzów mogą popróbować przeróżnych dań i przetworów. Dla kuracjuszy i turystów, którzy właśnie wtedy przebywają w uzdrowisku, jest to prawdziwa atrakcja. Chętni mogą wystartować w maratonie, który przy okazji święta się odbywa. Dystans jest dość długi, bo wynosi aż 10 kilometrów. Na początku jesieni wielbicieli koni zainteresują na pewno Dni Huculskie. Program imprezy jest bardzo atrakcyjny i ciekawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wysowa-Zdrój jest piękna o każdej porze roku. Przyjazd tutaj jest gwarancją dobrego wypoczynku i udanego relaksu. Przypominamy, że to nie pierwsze uzdrowisko, które wam polecamy, poprzednio mogliście poczytać m.in. Świeradowie [➢Świeradów Zdrój przydatne informacje], Nałęczowie i innych miejscach wpływających pozytywnie na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>