Krościenko nad Dunajcem – miejsce, które trzeba odwiedzić

Na terenie województwa małopolskiego możemy odwiedzić wiele niesamowitych miast oraz miejscowości, które z pewnością skradną nasze serce. Cudowne krajobrazy tego regionu oraz liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że ta część Polski cieszy się dużym zainteresowaniem. Krościenko nad Dunajcem to jedna z tych niesamowitych miejscowości. Znajdziemy ją tuż u podnóża Pienin, Gorców oraz Beskidu Sądeckiego. Wieś ta istnieje od XIII wieku. Od wielu lat pełni ona funkcję znanego ośrodka turystyczno-wypoczynkowego. Duża popularność wśród turystów spowodowała, że Urząd Miasta powołał do istnienie Punkt Informacji Turystycznej, w którym każda osoba może otrzymać pomoc przy planowaniu idealnej wycieczki.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wakacyjne noclegi w Krościenku nad Dunajcem. Znajdziemy tam możliwość nocowania w schronisku, pensjonacie lub domku gościnnym. Na terenie tej niewielkiej miejscowości możemy odwiedzić wiele zachwycających miejsc oraz zobaczyć kilka zabytków. Jednym z nich jest Stary Dwór rodziny Dziewolskich. Byli to ostatni właściciele Krościenka nad Dunajcem. Obiekt ten powstał w XVIII wieku. Jego niezwykły styl zachwyci każdego turystę. Obecnie w miejscu tym powstał Kącik Historyczny, w którym możemy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat tutejszej historii, kultury i tradycji. Dużym zainteresowaniem ze strony turystów cieszy się Zamek Pieniński, który powstał w pierwszej połowie XIII wieku. Jego ruiny położone są na Zamkowej Górze, która wznosi się na wysokość około 800 m n.p.m. Obiekt ten został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Należy zaznaczyć, że i w Giżycku jest zlokalizowany bardzo majestatyczny zamek, który cieszy się popularnością. Przebywając na terenie Krościenka warto także odwiedzić tutejszy rynek, na którym do dziś możemy zobaczyć piękne mieszczańskie domy pochodzące z początku XIX wieku. Oddają one cały charakter tego miejsca. Bardzo ciekawym obiektem, godnym odwiedzenia jest przepiękna Kapliczka świętej Kingi, która powstała na początku XX wieku. Co roku odwiedzana jest przez tłumy turystów.
Krościenko nad Dunajcem to niesamowita miejscowość, w której możemy cieszyć się niesamowitymi widokami oraz niezwykłą kulturą.

5 thoughts on “Krościenko nad Dunajcem – miejsce, które trzeba odwiedzić

  1. Jakby się znalazło jakieś schronisko do nocowania w takiej scenerii jak na zdjęciu, to ja się pakuję już dziś i wyjeżdżam w te tereny ;))

  2. Byłam w Krościenku i w Szczawnicy, a teraz wybieram się do Piwnicznej. Donald polecisz jakiś dobry nocleg ?

  3. Nocleg w Krościenku to pamiętam jeszcze ze szkolnych wycieczek jak jeździliśmy całą klasą, a teraz człowiek sam wraca w góry i zdobywa szczyty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>