Giżycko – interesujący i niezapomniany urlop

Jeżeli mowa o miejscu, w którym można spędzić niepowtarzalny urlop, na pewno do takich właśnie zaliczyć trzeba leżące na Mazurach Giżycko. Położona nad jeziorem Niegocin miejscowość ma bardzo interesującą historię oraz umożliwia zapoznanie się z bardzo dużą ilością znajdujących się tutaj zabytków. Przyjeżdżających z pewnością ucieszy fakt, iż bez trudu mogą znaleźć idealnie dopasowane do swoich możliwości i potrzeb miejsca noclegowe [http://meteor-turystyka.pl/], bowiem to z każdym rokiem coraz prężniej rozwijająca się baza kwaterunkowa. Tak samo szybko rozwijają się inne usługi dla turystów, jak na przykład baza gastronomiczna.

Jeżeli Giżycko to na pewno wypoczynek nad wodą. Jezioro Niegocin zaliczane jest do Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Dlatego też, korzystając z bardzo wielu śluz i kanałów można się dostać stąd do wielu leżących nawet dość daleko miejscowości, korzystając właśnie z transportu wodnego. Nad jeziorem można korzystać z kąpieli, opalać się czy też uprawiać sporty wodne. Na uwagę zasługuje fakt, iż na miejscu można znaleźć wypożyczalnię niezbędnego do tego sprzętu jak również zasięgnąć kilku lekcji. Nie można zapominać także o organizowanych tutaj wycieczkach statkiem, które zabierają chętnych w rejs po mazurskich jeziorach. Jednak akweny to tylko jedna z licznych atrakcji, które można tutaj zobaczyć.

Zamek krzyżacki czy twierdza Boyen to z pewnością jedne z najwspanialszych zabytków, które znajdują się w tym mieście. Nie można zapominać o budowlach takich jak most obrotowy czy wieżą ciśnień. Giżycko to także miasto w którym można znaleźć interesujące atrakcje dla całej rodziny. Park linowy czy też Mazurskie Safari, podczas którego można obcować z mieszkającymi w tym regionie zwierzętami to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu całą rodziną. Warto pamiętać także o dużej ilości odbywających się tutaj imprez, szczególnie w okresie letnim organizuje się ich bardzo dużo, w tym także wiele z nich blisko jeziora. Koniecznie trzeba sprawdzić kalendarz imprez, które mają się tam odbywać, aby dzięki temu wiedzieć, na co warto zarezerwować sobie czas. Spacery po okolicy nie stanowią problemu, dzięki dużej ilości dostępnych szlaków dla turystów. Podkreślenia wymaga fakt, iż tutaj bez problemu można poruszać się na rowerach, cały czas bowiem rozbudowywana jest Mazurska Pętla Rowerowa, która ma umożliwiać zwiedzanie całych Mazur z poziomu siodełka roweru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>