Gąski – przyjemna wieś letniskowa

W województwie zachodnio-pomorskim, nad Morzem Bałtyckim, leży mała wieś letniskowa Gąski. To urocza miejscowość, o wielu walorach dla turystów. Leży ona na Wybrzeżu Słowińskim, w gminie Mielno, a jest to obszar szczególnie lubiany przez turystów z kraju i zza granicy. Ta malutka miejscowość, ma swój niepowtarzalny urok i ciekawy charakter, to co ją wyróżnia, to położenie w obszarze chronionego obszaru Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Znajduje się w niej kilka interesujących zabytków i miejsc, szczególnie polecanych turystom. Do nich należy zaliczyć górującą nad miasteczkiem Latarnię Morską, która jest jedną z trzech największych konstrukcji na Wybrzeżu Bałtyckim. Jest idealnym punktem widokowym na całą okolicę, warto więc z pewnością ją odwiedzić.

Innym zabytkiem znajdującym się w Gąskach, jest neoklasycystyczny pałac, wraz z przylegającym do niego parkiem, który pochodzi z XIX wieku. To piękny okaz historii, któremu warto się bliżej przyjrzeć. W Gąskach przygotowano też dla turystów kąpielisko letnie, gdzie można zażyć kąpieli wodnej. Plaża jest bardzo zadbana i spełnia wszelkie wymogi stawiane przez Unię Europejską w tej kwestii. Baza noclegowa miejscowości, jest całkiem bogata, jak na to, że jest to niewielka miejscowość. Przeważają tu domki letniskowe, położone nie dalej niż kilometr od Morza Bałtyckiego. Domki te są wygodne, mają dobrą lokalizację i atrakcyjną cenę, dlatego też są sporą gratką dla turystów. Jeśli chodzi o inne noclegi – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gaski,0.html – to przeważają tu kwatery prywatne na wynajem i ośrodki wypoczynkowe. Pokoje można tu wynająć na dowolny okres czasu, czym dłuższy pobyt, tym niższa cena za dobę, co warto wziąć pod uwagę.

W miasteczku jest kilkanaście lokali gastronomicznych, gdzie można smacznie i nie drogo zjeść. Podawane są tu również miejscowe specjały, w tym oczywiście ryby morskie, których warto popróbować. Gąski są doskonałym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. Nawet poza sezonem urlopowym, można tu miło spędzić czas, spacerując brzegiem morza, bawiąc się na plaży, zwiedzając okoliczne zabytki. Miasteczko jest ciekawą propozycją dla turystów, dlatego rezerwację noclegów, warto zrobić z wyprzedzeniem przez Internet. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu, a takie poszukiwania idealnego noclegu są wygodne i przyjemne dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>