Atrakcje Stronia Śląskiego

Stronie Śląskie położone w Kotlinie Kłodzkiej, mimo że to jedno z najmłodszych miast tego regionu, są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Wpływa na to zapewne fakt, że ta malownicza miejscowość może poszczycić się nie tylko znaną w całej Polsce Hutą Szkła Kryształowego, ale także okolicą, w której zajęcie znajdą zarówno fani kąpieli jak też osoby, które preferują odbywanie długich spacerów po pięknych ścieżkach turystycznych. Przed przyjazdem do Kotliny Kłodzkiej warto znaleźć przytulną kwaterę. Wybierać można spośród wielu (Stronie Śląskie noclegi) pokojów w pensjonatach, ośrodkach wczasowych, ale również przytulnych domów prywatnych.

Spędzając urlop w tej malowniczej miejscowości warto choć raz wybrać się na wycieczkę do oddalonej zaledwie o kilka kilometrów Starej Morawy. Dużą atrakcją, do której chętnie przychodzą turyści jest zabytkowy wapiennik – czyli piec służący do wypalania wapna. Mieszka tam artysta grafik, który w wapienniku stworzył wystawę swoich prac. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyna atrakcja, bowiem profesor ma nietypowych lokatorów – na jednej z kondygnacji mieszkają nietoperze o dość rzadkim gatunku (podkowiec mały). Na tej kondygnacji zainstalowano kamerę, dzięki której możliwe jest nagrywanie życia nietoperzy bez ich spłoszenia. Osoby zwiedzające wapiennik mogą zatem dowiedzieć się co nieco na temat życia tych stworzeń.

Na czas pobytu w Starej Morawie warto zabrać ze sobą strój kąpielowy, gdyż znajduje się tam sztuczny zbiornik wodny. Chętnie korzystają z niego mieszkańcy miasteczka, ale także turyści, którzy mogą nie tylko kąpać się w wydzielonym kąpielisku, ale także wypożyczyć rowerek wodny, czy ponton i spędzić czas na pływaniu. Po powrocie do Stronia Śląskiego dobrym pomysłem może być odwiedzenie tamtejszej Huty Szkła Kryształowego. Mimo że miejscowość jest raczej młoda, huta ma historię, która rozpoczęła się już w II połowie XIX wieku. Być może właśnie dlatego to miejsce jest tak chętnie odwiedzane przez turystów, których ciekawi w jaki sposób produkowane są obiekty wytworzone właśnie z tego rodzaju szkła. Łatwo zauważyć, że Stronie Śląskie jest miejscem, w którym znaleźć można rozrywkę dla każdego. Fani spacerów koniecznie powinni poznać tutejsze malownicze ścieżki, fani innej formy spędzania czasu także nie powinni się nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>